Golvlampor 1940-tal

862465

GOLVLAMPOR, 1 par, 1940-tal, sannolikt Glössner, fot i mässing och bemålat trä, kupor i glas, vardera höjd ca 163 cm, samkopplad el

En ytterkupa med spricka, en innerkupa med lagning, smärre nagg, lampfötterna med enstaka sprickor o märken, senare bemålade

Belysning, Golvlampor

Rum 3

Golvlampor 1940-tal

Budhistorik (7 bud)
6685524
600
6683840
550
6675531
500
6674783
450
6674032

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.