Teservis Kina

862417

TESERVIS, 7 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, bestående av 6 tekoppar med lock samt kanna, höjd ca 8-13 cm, medföljer 2 st små vaser kina

Nagg, en kopp samt kanna med äldre lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Teservis Kina

Budhistorik (11 bud)
6695832
3 600
6692817
3 400
6692817
2 600
6695257
2 400
6692817

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.