Skålfat Kina 1700-tal Clobbered

862396

SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, clobbered, längd ca 34 cm

Kantlagning, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Budhistorik (14 bud)
6673846
6673246
2 800
6673845
2 800
6673246
2 600
6673844
2 400

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.