Skekfat tallrikar England

862345

STEKFAT, TALLRIKAR, 1+4 dlr, porslin, England, 1847, blomsterdekor i underglasyrblått och överglasyr, stekfatet 60x40, tallrikarnas diameter ca 26 cm

Slitage, mikronagg förekommer

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Skekfat tallrikar England

Budhistorik (5 bud)
6680670
500
6680669
450
6680668
6680667
6673571

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.