Alf Wallander kaffeservis

862329

ALF WALLANDER, kaffeservis, 14 delar, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, gul glasyr. 8 kaffekoppar med fat, sockelskål med hänklar och lock, gräddkanna samt kaffekanna med lock, 3 extra kaffefat, Kannans höjd 20 cm.

Kannor med stora glasyrbortfall och repor, mindre slitage och repor

Keramik/Porslin

Monter 3

Alf Wallander kaffeservis

Budhistorik (12 bud)
6673374
6682353
1 400
6673374
1 300
6681894
6673374
700

Slutpris SEK:
158 EUR, 195 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.