Böcker

862323

BÖCKER (11) konsthantverk, Albert Löfgren, Stockholms kanngjutareskrå, del I-II, W G Tomson, A history of tapestry, London 1930, Vivi Sylwan, Svenska ryor, Stockholm 1934, Gustavianska bilder, Ett album av bröderna Martin, Stockholm 1954, utgiven i 150 exemplar varav detta är nr 18, Rolf Söderberg, Den svenska konsten under 1900-talet, Stockholm 1955, Pehr Lugn, Egypten i fynd och forskning, Stockholm 1923, Georg Nordensvan, Svensk konst och svenska konstnärer i 19 de århundradet, Del 1, Stockholm 1925, Fritz von Dardel, Dagboksanteckningar, I-IV i 3 volymer, flertalet samtida halvfanska band

Varierande slitage, ej genomgångna

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Böcker

Budhistorik (21 bud)
6680764
1 900
6680456
1 800
6679902
1 700
6679536
1 600
6679900
1 600

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.