JONAS BOHLIN Kabin

862316

JONAS BOHLIN, "Kabin", skåp, för Källemo, 1988, signerad, numrerad samt signerad 158/200, ask och grön konstläderpapp. Pappen märkt "KABIN FÖR ARKITEKTFÖRBUNDETS STIPENDIEFOND 1988, AV JONAS BOHLIN.TILLVERKAT I 200 EX. 1/200-200/200. PRODUCENT: KÄLLEMO AB, pappfodralets höjd 93,5 cm.

I originalförpackning, smärre bruksspår

Möbler, Övriga möbler, Design

Hylla 3

JONAS BOHLIN Kabin

Budhistorik (18 bud)
6682319
6682314
1 900
6682303
1 800
6682301
1 700
6682093
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.