Carl Harry Stålhane

862310

CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Oinochoe / Vas, Rörstrand, SYR, 1950-tal, stengods, med harpälsglasyr i nötbrunt, signerad R SWEDEN CHS, höjd ca 24 cm

Nagelmärkt undertill

Keramik/Porslin

Monter 5

Carl Harry Stålhane

Budhistorik (21 bud)
6681951
1 300
6681950
6681947
6681949
6681947

Slutpris SEK:
1 300
137 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.