Dragkista

862301

DRAGKISTA, sengustaviansk, omkring 1800, två delar, överdel med skiva i trä, fanérad i mahogny, underdel med beslag av mässing, svarvade ben, höjd ca 128, 136x56 cm.

Skador i fällbarskiva, lagning, enstaka del till ett beslag saknas, slitage.

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 4

Dragkista

Budhistorik (9 bud)
6679745
700
6679714
650
6679744
600
6679714
550
6679743
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.