GOLDSCHEIDER

862298

GOLDSCHEIDER, figurin, porslin, flicka med blommor och vinthund, tidigt 1900-tal, stämplad i godset, modellnr 4550, samt signerad Polter i godset, polykromt bemålad, höjd ca 28 cm

Bruksspår

Keramik/Porslin, Figuriner, Diverse, Diverse

GOLDSCHEIDER

Budhistorik (4 bud)

6670478
6670477
950
6670475
6669067

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.