Dolk kindjal

862291

KINDJAL, kaukasisk, sekelskiftet 1800/1900, skida i silver med niellodekor, längd ca 46 cm

Skidans främre del saknas, slitage, grepp med skador

Vapen/Medaljer, Blankvapen

Monter 5

Dolk kindjal

Budhistorik (28 bud)
6682116
5 000
6682112
4 800
6682108
4 600
6682104
4 400
6682098
4 200

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.