Silverljusstakar, Finland 1800-tal,

862278

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, sengustavianska, Fredrikshamn, Finland, 1800-talets första hälft, skaft med kannelerad dekor, kvadratisk fotplatta på fötter med kulform, kontrollstämplar, höjd ca 17 cm, totalvikt ca 291 g

Silver

Budhistorik (12 bud)
6682181
3 200
6682296
3 200
6682181
6677519
1 900
6671007
1 800

Slutpris SEK:
3 200
336 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.