Skulptur

862243

SKULPTUR, i form av häst med vagn, titulerad "Fullblod" av R Matsson, 1900-talets första hälft, skuren i trä med detaljer i skinn och metall, höjd ca 23, längd 52 cm

Hästens ena ben av, hjulen trasiga, möjligen ej komplett, slitage

Diverse

Monter 11

Skulptur

Budhistorik

2021-01-12 kl 19:00
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.