Böneklocka

862238

BÖNEKLOCKA, Tibet, 1900-talets första hälft, brons, ställning i bambu och trä, rep samt skinn, rester efter bemålning, höjd ca 40, bredd 33 samt djup 13 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Böneklocka

Budhistorik (9 bud)
6690887
1 400
6677378
1 300
6690884
1 300
6677378
6689027

Slutpris SEK:
1 400
147 EUR, 182 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.