Vägglampa taklampa

862186

ARMATURER, 2 st, vägglampa, Josef Frank, modell 2389, Svenskt Tenn, höjd ca 30 cm, samt takarmatur och en mässing, 1900-talets mitt,

Takarmaturen har enligt uppgift hängt på Grand Hotell, Stockholm

Bruksslitage, bucklor

Ändringar/tillägg
Vägglampa Svenskt Tenn

Belysning, Taklampor, Svenskt Tenn

Hylla 4

Vägglampa taklampa

Budhistorik (43 bud)
6691037
5 400
6691036
5 200
6688917
5 000
6691035
4 800
6688917
4 600

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.