CL Schmitz, oljemålning

862166

C L SCHMITZ (1800/1900-tal): Bergslandskap med sjö, signerad C L Schmitz, a tergo påskrift, olja på duk, 67x97 cm

Proveniens: Örups slott, Skåne, slottsauktion 1970-tal

Konst, Äldre måleri

Drottninggatan 36, Malmö

CL Schmitz, oljemålning

Budhistorik (11 bud)
6678208
4 800
6678206
4 600
6678204
4 400
6678203
4 200
6678200

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.