Skaldjursskål

862136

SKALDJURSSKÅL, med slevar 2 st, silver samt kristall, en slev delvis i mässing, minervastämplar, 1920/30-tal, skål med slipad dekor, höjd skål ca 9, diameter 20 cm, slevarnas längd ca 22 cm, etui medföljer

Bruksslitage

Silver, Övriga silverföremål

Skaldjursskål

Budhistorik (6 bud)
6689581
1 300
6689580
6688922
6685968
850
6685966
650

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:
2 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.