Eli Keller små gröna vaser

862099

ELI KELLER, vaser, 4 st samt 1 kopp unika, samtida, porslin, blekgrön celadon glasyr samt krackelaread kristallglasyr med röda koppar toner, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, signerade Eli undertill, höjd ca 6-10 cm

Obetydligt slitage

Keramik/Porslin, Design

Eli Keller små gröna vaser

Budhistorik (5 bud)
6678223
500
6670155
450
6669915
6668078
6667976

Slutpris SEK:
500
53 EUR, 65 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.