Michael Jordan basketskor Barcelona 1992

862081

MICHAEL JORDAN, AIR JORDAN VII Olympic 1992 vintage, 1 par, båda signerade, US 9, märkta med nummer 9. NIKE

PROVENIENS:
Nuvarande ägare representerade Nike under de olympiska spelen i Barcelona 1992 och erhöll där de signerade skorna.

Med dedikationer: vänstersko "To Peder/Michael Jordan", högersko "To Hasse/Michael Jordan".
Oanvända

Sportmemorabilia, Vintage Fashion, Diverse

Budhistorik (10 bud)
6681784
6 600
6681780
6 400
6681699
6 200
6681610
6 000
6681605
5 000

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.