Taklampa

862063

TAKLAMPA, 1900-talets första hälft, etsad dekor av Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige, mässingsupphängning, höjd ca 72 cm

Anlupen, mindre nagg, upphängning med smärre bristning, ej funktionstestad

Belysning, Taklampor

Drottninggatan 36, Malmö

Taklampa

Budhistorik (11 bud)
6676385
1 400
6676304
1 300
6676166
6672995
6672840
700

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.