Vicke Lindstrand

862056

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vaser, Upsala Ekeby, stengods, signerade stämpelmärkta EKEBY och V.L, höjd 15 - 16 cm, diam på bredaste stället ca 16 cm.

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 29

Vicke Lindstrand

Budhistorik (5 bud)
6681675
1 400
6681657
1 300
6668862
6672412
6668862

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.