Bankettsoffa gustavianskt lindomearbete

862031

BANKETTSOFFA , gustavianskt lindomearbete, träskuren dekor, förgylld, dekor av bandfläta, volutformade armlän. hörnfleuronger, avsmalnande kannelerade ben, sitthöjd ca 44, längd 200 cm

Förkortad, renoverad, förgyllning med slitage

Möbler, Soffor

Rum 19

Budhistorik (15 bud)
6682251
7 000
6682249
6 200
6682246
5 400
6682244
4 600
6682242
4 400

Slutpris SEK:
7 000
671 EUR, 788 USD
Utropspris SEK:
9 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.