Skulptur Jungfru Maria

861997

SKULPTUR, sakral, 1800-talets första hälft, föreställande helige Stefanos (Saint Stephen), träskuret furu, bemålad och förgylld, med upphängning, höjd 99 cm

Färgbortfall

Konst, Skulpturer

Skulptur Jungfru Maria

Budhistorik (11 bud)
6680141
2 600
6680096
2 400
6679570
6677573
6679569

Slutpris SEK:
2 600
273 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.