Dekorelement till kakelugn

861994

DEKORELEMENT, 1800-tal, krön till kakelugn, glaserat lergods, reliefdekor i renässansstil, stämplad på undersida, ca 70X20 cm

Flertal glasyrskador, nagg och bortfall av lergods

Diverse

Rum 7, Hylla 8

Dekorelement till kakelugn

Budhistorik (4 bud)

6666792
450
6667743
6666792
6664640

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.