Hans Bergström, taklampa, Ateljé Lyktan

861975

HANS BERGSTRÖM, taklampa, Ateljé Lyktan, 1940-tal, Swedish Modern, stomme av lackerat stål och mässing med dekor av bladranka, höjd 61 cm

Saknar troligen tyg, slitage, gulnad, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Design

Rum 7, Hylla 10

Budhistorik (22 bud)
6680274
6 600
6680259
6 400
6679819
6 200
6680253
6 000
6679819
5 800

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.