Skrivbordsstol, 1800-talets första hälft,

861971

SKRIVBORDSSTOL, stockholmsarbete i Karl Johan, fanerad med mahogny, hjulhylsor och trissor i mässing, klädd i mörkrött skinn med tenlikor, sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, ställvisa lagningar och skador

Möbler, Fåtöljer, Selected

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (13 bud)
6681038
4 400
6680843
4 200
6680843
6679414
3 800
6678485
3 600

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.