Ljusstakar Nils Eric Justelius

861958

LJUSSTAKAR, 3 st, tenn, en signerad Nils Eric Justelius, (mästare i Eksjö 1820-1866), två manscetter medföljer, höjd ca 11-24 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, en stukad, bucklor, repor, skada på en kulfot

Metall

Budhistorik (7 bud)
6675717
600
6676658
550
6675717
500
6674292
450
6672482

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.