Tapio Wirkkala vaser 3307 och 3311

861929

TAPIO WIRKKLA, två vaser, signerad Tapio Wirkkala - 3311 och -3307, klart- och gråtonat glas blåst i form, delvis matterat glas, sent 1960-tal, höjd 18-19 cm

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
6664293
90
6673033
85
6664293
80
6664292
60
6663773
30

Slutpris EUR:
90
939 SEK, 106 USD
Utropspris EUR:
200