Skrivbord Erik Wörts

861921

ERIK WØRTS, skrivbord, 1960-tal, "Exklusiv", för IKEA, fanerad i riopalisander (Dalbergia nigra), två hurtsar med tre lådor, nedfällbar lucka samt utdragbar avlastningsskiva, ovandel med glasskiva, höjd ca 74, 150x78 cm, nyckel saknas, cites intyg medföljer

Bruksslitage, knoppar med avslag, lucka ej stängbar, nyckel saknas

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 6

Skrivbord Erik Wörts

Budhistorik (22 bud)
6701270
5 400
6700766
5 200
6700766
4 200
6700967
6700766
3 800

Slutpris SEK:
5 400
567 EUR, 702 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.