Meissen servisdelar

861893

MEISSEN, servisdelar, 21 st., lökmönster, märkta med korsade klingor i underglasyrblått, terrinen med annan märkning, 1 kakfat på fot, 1 terrin, 1 kaffekanna, 2 snäckformade skålar i olika format, 2 tekoppar med fat, 1 sockerskål, 2 kaffekoppar, 4 små skålar, 1 tekopp, 1 djupt fat med genombruten dekor, 3 fat med genombruten dekor, 1 burk med mässingsdetalj, 1 gräddkanna, i liten lövformad skål med hänkel

Nagg förekommer, terrinen är ej Meissen, nagg på terrinens kant samt stort på lockets inre kant, slitage

Keramik/Porslin

Meissen servisdelar

Budhistorik (23 bud)
6675905
5 000
6675904
4 800
6675903
4 600
6675902
4 400
6675901
4 200

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.