Vas Kina

861892

VAS, Kina, 1800-tal motiv med fåglar och växxter samt tecken, en svärtad sockel i trä medföljer, höjd (utan sockel) ca 39 cm

Locket är lagat, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Vas Kina

Budhistorik (8 bud)
6675270
600
6675785
550
6675270
500
6667524
450
6673843
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.