Berndt Friberg

861875

BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg, stengods, oxblodsfärgad aniaraglasyr signerad Friberg samt med studiohanden, höjd ca 22,5, bottendiam 12,5 cm

Tillverkningsdefekter vid fotring, smärre slitage

Keramik/Porslin

Berndt Friberg

Budhistorik (6 bud)
6674405
6674340
3 800
6674128
3 600
6674118
6673426

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.