Porslin Kina

861873

SKÅLAR, ASSIETTER, FAT, 14 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 11-26 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Porslin Kina

Budhistorik (10 bud)
6681904
2 800
6673279
2 600
6679675
2 400
6673279
6677496

Slutpris SEK:
2 800
294 EUR, 364 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.