Skålfat och uppläggningsfat Kina 1700-tal

861777

SKÅLFAT, UPPLÄGGNINGSFAT, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, längd ca 30-32 cm

Skålfatet med genomgående lagning, uppläggningsfatet emd större nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Budhistorik (18 bud)
6681463
1 900
6673251
1 800
6681462
1 800
6673251
1 700
6681461
1 600

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.