Brosch med minnesmynt

861767

BROSCH MED MINNESMYNT, NOVAE SUECAE SUECIA MEMOR 1638 1958, 2 kr, motiv med Kalmar Nyckel samt Gustavus V Rex, minnesmynt för 300 års jubileet av grundandet av Nya Sverige i Delaware, i förgylld silverskoning, Albin Konrad Grönvall, Malmö, 1941, diam ca 40.5 mm, vikt ca 22.7 g

Bruksskick.

Guld/Smycken, Diverse

Drottninggatan 36, Malmö

Brosch med minnesmynt

Budhistorik

2021-01-10 kl 16:18
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.