Alexander Calder Le Poisson pas Ancré

861757

ALEXANDER CALDER (USA, 1898-1976): 'Pyramides', ur 'de la mémoire élémentaire', 1976, färglitografi, signerad och numrerad i blyerts Calder 51/100, etikett baktill från Galleri Östermalm, ca 52 x 72 cm

Ej examinerad ur ram

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (31 bud)
6696852
17 500
6696806
17 000
6696850
17 000
6696806
16 500
6696719
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 677 EUR, 1 969 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.