Alexander Calder

861716

ALEXANDER CALDER (1898-1976): Komposition, 'Le Petite Pyramids', signerad Calder, EA, färglitografi, baktill etikett från galleri Howard Mann, New Jersey, Usa, ca 30 x 24 cm

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Alexander Calder

Budhistorik (14 bud)
6697722
6 000
6692107
5 800
6692107
5 600
6686058
5 400
6684860
5 200

Slutpris SEK:
6 000
630 EUR, 780 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.