Tallrikar Kina 1700-tal

861691

TALLRIKAR, 13 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 22-23 cm

Nagg, sprickor, några med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (26 bud)
6680842
7 200
6679921
7 000
6680841
6 800
6679921
6 600
6680838
6 400

Slutpris SEK:
7 200
690 EUR, 810 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.