Gallerskål Kina 1800-tal

861687

GALLERSKÅL, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), oval form, dekor i underglasyrblått, höjd ca 9, längd 25 cm

Fotringen med smärre nagg, mindre tillverkningssprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Gallerskål Kina 1800-tal

Budhistorik (23 bud)
6681539
1 800
6681534
1 700
6681538
1 700
6681534
1 600
6681533

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.