Resegarderob

861676

RESEGARDEROB, omkring 1900, lådor, klädhängare, stomme i trä, klädd i skinn samt med läderhandtag och detaljer i mässing,nyckel saknas, höjd ca 150 samt 70x54 cm

Proveniens: Skall enligt uppgift ha tillhört författarinnnan och konstnären Amelie Posse (1884-1957)

Nyckel saknas, bruks och ålderrelaterat slitage, övermålade detaljer

Diverse, Vintage Fashion

Rum 15

Resegarderob

Budhistorik (18 bud)
6687164
6687100
3 800
6686024
3 600
6687097
3 400
6686024
3 200

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.