Orator Savonette 18K 1920-tal

861590

ORATOR, savonette, 18K, 1920-tal, manuellt urverk, rödguld, mineralglas, inre lock i metall, serie nr. 28077, diam ca 50.5 mm, vikt ca 90.5 g

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med patina. Monogramgravyr. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Drottninggatan 36, Malmö

Orator Savonette 18K 1920-tal

Budhistorik (12 bud)
6700409
7 800
6698105
7 600
6692351
7 400
6692279
7 200
6692348
7 000

Slutpris SEK:
7 800
819 EUR, 1 014 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.