Savonette 14K 1910-tal

861537

SAVONETTE, 14K, 1910-tal, manuellt urverk, rödguld, mineralglas, inre lock 14K, serie nr. 330 9009/2, diam ca 34 mm, vikt ca 28.3 g

Åldersrelaterat slitage. Skadat glas med spricka. Monogramgravyr. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Drottninggatan 36, Malmö

Savonette 14K 1910-tal

Budhistorik (7 bud)
6690766
3 200
6690495
6690765
6690495
2 800
6690493
2 400

Slutpris SEK:
3 200
336 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.