Dosa

861526

DOSA, samearbete, björk samt masurbjörk, svarvad samt med knopp och hängen i ben, höjd ca 10 cm

Lagning på mynningens kant, nagg och spreickor på vissa av hängena, bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 9

Dosa

Budhistorik (4 bud)

6685617
450
6683848
6674490
6673726

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.