Såssnipa Kina 1700-tal

861490

SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, höjd ca 9, längd 18 cm

Hänkeln med lagning, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Såssnipa Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

6668681
450
6680426
6668681
6668378

Slutpris SEK:
450
47 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.