Ewa Rudling Bengt Lindström

861459

EWA RUDLING (född 1936): "Bengt Lindström", fotografi, signerad Ewa Rudling Paris, 5/20, bildmått ca 45,5x30,5 cm

BENGT LINDSTRÖM i Paris-ateljén på 1970-talet, där han målade mitt porträtt, som hamnade hos en rysk samlare.
En färgstark kraftkarl och kul kompis från Sundsvall.

Fotografi

Rum 9, Vagga 2

Ewa Rudling Bengt Lindström

Budhistorik (2 bud)

6678287
750
6673239

Slutpris SEK:
750
79 EUR, 98 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.