Broderi

861419

BRODERI, 1800-talets andra hälft, ottomansk, metalltråd på siden, centralt med tugra, ca 94x90 cm

Visst åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Mattor/Textilier

Broderi

Budhistorik (40 bud)
6674872
17 500
6673836
17 000
6673836
15 500
6674870
15 000
6673836
11 000

Slutpris SEK:
17 500
1 677 EUR, 1 969 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.