Teckning Japan

861360

TECKNING PÅ RULLE, japansk, föreställande Bodhidharma, Daruma, grundaren av Zen Buddhismen, silke och papper 1900-tal, i box, ca 37x115

Proviniens Bengt Nyléns samling

slitage

Orientaliskt, Konst

Monter 4

Teckning Japan

Budhistorik (3 bud)

6701733
6695114
6684806

Slutpris SEK:
84 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.