Lykta sent 1800-tal

861319

MÅNSKENSAMPEL / MÅNSKENSLYKTA, sent 1800-tal, kupa av rött glas med etsad dekor, metalldelar i pressad mässingsplåt, kedupphängning, total höjd 55 cm, diameter ca 25 cm.

Lätt slitage

Belysning, Taklampor

Södra kajen 14, Helsingfors

Lykta sent 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
6693662
100
6693658
95
6693657
70
6679949
65
6679947
30

Slutpris EUR:
100
952 SEK, 124 USD
Utropspris EUR:
200