Skål och miniatyrtekanna porslin, Kina/Japan

861161

MINIATYRTEKANNA & SKÅL, Japan/Kina, 1800-1900-tal, polykromt bemålad dekor, skålen med dekor av figurer, höjd 6,5-8 cm

Tekanna och skål med lagningar och nagg, tekannans lock av trä

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (4 bud)

6727478
6713799
6727477
6713799

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.