Vattentunna koppar

861158

VATTENTUNNA, 18/1900-tal, koppar, invändigt förtennad, två hänklar, tappkran, stämplad DTR 28, höjd ca 49, diameter 46 cm

Bruksslitage, ej tillhörande lock medföljer

Diverse, Allmoge

Rum 7

Vattentunna koppar

Budhistorik (4 bud)

6728194
6728192
850
6725139
500
6710150

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.